OBJEDNÁVKY A INFORMACE
info@regen50-nutrilago.cz

Přírodní a efektivní řešení pro Prostata,
Urologické problémy, Potence, Libido a Vitalita

regen50 promo image
Promo badge image Promo badge image Promo badge image Promo badge image

Prostatitida – příznaky, příčiny, léčba

Prostatitida je typicky mužské onemocnění, zejména ve vyšším věku. Odhaduje se, že 2 až 10% mužské populace je jí postiženo. Prostatitida je tedy rozšířené onemocnění a postihuje mnoho mužů. Jak se ale prostatitida projevuje, jaké jsou její příčiny a především – co pomáhá proti prostatitidě?
 

Co je to prostatitida?

Prostatitida je zánět prostaty. Prostata, která je také známá jako prostatická žláza, je orgán velikosti kaštanu. Nachází se v podbřišku muže v blízkosti močového měchýře a močových cest. Obvykle nezpůsobuje žádný problém a není vůbec patrná. Pokud nedojde k zánětu.

Prostatitida-zánět_prostaty

Akutní prostatitida je obecně způsobena bakteriemi. Akutní prostatitida je doprovázena silnou přítomností příznaků, takže postižený muž pociťuje jasné známky onemocnění. Patří mezi ně silná bolest při močení, horečka, zimnice a celková tělesná slabost.

Pokud se akutní zánět prostaty neléčí včas nebo se neléčí úspěšně, může přejít v chronickou prostatitidu. Pokud prostatitida přetrvává déle než 3 měsíce, jedná se o chronickou prostatitidu. V této fázi je onemocnění méně výrazné. Příznaky se často stávají každodenním nepohodlím, ale jsou méně závažné. Závažné příznaky onemocnění, jako je horečka, jsou vzácné. Pocit bolesti je také slabší než u akutní prostatitidy. Ale kvůli její vytrvalosti je pro muže jí trpící chronická prostatitida frustrující a nepříjemná.

Jsou případy, kdy nebylo zjištěno bakteriální postižení ani v moči, ani v ejakulátu. V těchto případech zůstává příčina prostatitidy nejasná. Diagnóza je proto nebakteriální chronická prostatitida, známá jako syndrom chronické pánevní bolesti. Nebakteriální forma prostatitidy je nejběžnější.

A pak je tu také asymptomatická forma prostatitidy. To je prostatitida, která nezpůsobuje žádné potíže. V těchto případech se obvykle známky zánětu zjistí náhodně, například při kontrole plodnosti nebo při preventivní prohlídce.
 

Příznaky prostatitidy

Zánět prostaty může být i bez příznaků, říká se mu pak asymptomatická prostatitida.
Obvykle je diagnostikován náhodně, např. pokud byla provedena biopsie k objasnění zvětšené prostaty. Pokud se prostatitida objeví klinicky, způsobuje potíže. Ty zahrnují:

 • Problémy s močením, např. bolest a pálení
 • Časté nutkání močit
 • Bolest po ejakulaci
 • Bolest v oblasti penisu, hráze, konečníku, varlat a třísel

Některé příznaky jsou podobné jiným onemocněním, jako je cystitida. Rozlišující vysvětlení od specialisty je užitečné, pokud se potíže vyskytují častěji nebo delší dobu.
 

Příčiny prostatitidy

Jak již bylo zmíněno, různé formy prostatitidy mohou mít různé příčiny. Přibližně 10 procent zánětů prostaty má bakteriální příčinu. Existuje několik možných způsobů, jak se bakterie mohou do prostaty dostat. K tomu může dojít krevním řečištěm nebo se bakterie mohou „vyšplhat“ nahoru močovými cestami nebo se šíří ze sousedních orgánů. Možnými původci bakteriální prostatitidy jsou např. bakterie escherichia coli, které se přirozeně vyskytují ve střevě každého člověka. Do prostaty se mohou šířit i jiné infekce nebo pohlavní choroby. Jelikož antibiotika působí poměrně špatně na tkáň prostaty, akutní bakteriální kolonizace se může změnit v chronickou infekci. Stále neexistuje žádné lékařské vysvětlení, proč imunitní systém nedokáže vyléčit prostatitidu sám, jako to dokáže u některých jiných infekcí. V případě syndromu chronické pánevní bolesti nebyly přesné příčiny dosud objasněny. Existují různé pravděpodobné teorie, ale žádná z nich dosud nebyla přesvědčivě prokázána. Někdy mohou anatomické důvody přispět k rozvoji prostatitidy. Například struktura v močovém traktu by mohla omezit tok moči z močového měchýře a může způsobit různé zdravotní problémy v močovém traktu, včetně zánětu nebo infekce prostaty. Psychologické důvody mohou také hrát roli při rozvoji prostatitidy, ale to neznamená, že prostatitida je pouze psychologický problém.
 

Rizikové faktory prostatitidy

Existují známé faktory pro rozvoj prostatitidy, ale ne vše je 100% objasněno.
Některé skupiny lidí mají vyšší riziko vzniku prostatitidy, zejména v případech:

 • Diabetes 1. a 2. typu
 • Obecně oslabený imunitní systém
 • Užívání imunosupresivních léků
 • Katetr močového měchýře
 • Pohlavně přenosné choroby
 • zvětšení prostaty
 • konzumace alkoholu

 

Diagnóza prostatitidy

Při výskytu zmíněných příznaků je správné navštívit urologa. Urologové mohou vyloučit některé příčiny, které mají typické příznaky, jako je cystitida, a při podezření na prostatitidu provést speciální vyšetření. To zahrnuje zejména digitální rektální vyšetření. Provádí se ambulantně a bez anestezie, protože je téměř bezbolestná. Poté následuje laboratorní test, aby bylo možné v případě potřeby detekovat bakterie. Většinou se před a po masáži prostaty vyšetřuje primární moč, střední proud moči a exprese prostaty. Někdy se také vyšetřuje ejakulát na přítomnost patogenů. Ale i když je tento test negativní – protože se může jednat o nebakteriální prostatitidu – lékař může prostatitidu diagnostikovat a podle toho ji léčit. Lze také provést měření odtoku moči a určit hodnotu PSA. To pomáhá identifikovat – nebo vyloučit – zúžení močových cest a také možné maligní onemocnění prostaty.
 

Léčba prostatitidy

Léčba prostatitidy závisí do značné míry na její konkrétní formě. U akutní prostatitidy je nejdůležitější léčbou užívání antibiotik.
Obvykle postačuje terapie trvající 10 dní. V případě chronické prostatitidy je obvykle nutná léčba výrazně delší. V obou případech se používají antibiotika azithromycin, ofloxacin, ciprofloxacin, doxycyklin a erythromycin. V případě asymptomatické prostatitidy není léčba nutná. Mezi další terapeutické přístupy patří užívání inhibitorů 5α-reduktázy, jako je dutasterid a finasterid, pentosan polysulfát a také bylinné léky. Chirurgické odstranění prostaty přichází v úvahu pouze ve velmi těžkých a vzácných případech.

vyléčit-prostatitidu

 

Zjistěte více o účincích a 100% přírodních složek REGEN50.
 

Jak vyléčit prostatitidu bez antibiotik

Mnoho mužů si klade otázku, zda si mohou pomoci přírodními prostředky. Hlavní výhodou přírodních léčiv je, že mají obvykle méně vedlejších účinků než léky na předpis. Úlevu bez vedlejších účinků slibují zejména dýňová semínka. Vrbovka se osvědčila jako extrakt nebo ve formě čaje. Symptomaticky – zvláště v akutní formě – může pomoci teplo, například polštář z třešňových pecek a léky proti bolesti. Léky proti bolesti by se neměly užívat dlouhodobě bez konzultace s lékařem.
 

Jak může Regen50 pomoci při prostatitidě?

Regen50 obsahuje kombinaci různých čistě přírodních účinných látek, které mohou při prostatitidě pomoci. Napomáhají regeneraci prostaty a mají také pozitivní dlouhodobý efekt. Dýňová semínka obsažená v Regen50 jsou zvláště užitečná během a po prostatitidě a extrakt z palmy sabalové, extrakt z kůry africké švestky, zinek, hořčík a vitamíny C, E a B6 prostatu také posilují. Je možná úleva nebo dokonce úplné vyléčení. Po konzultaci s lékařem lze Regen50 užívat také současně s antibiotickou terapií. Po vyléčení prostatitidy může užívání Regen50 také pomoci zabránit relapsu. Regen50 působí preventivně i proti dalším nepříjemným onemocněním prostaty, jako je zvětšení prostaty nebo rakovina. Mezi další výhody, které nabízí Regen50 pro zdraví prostaty, je také zvýšení libida.

Podívejte se na ceny a objednejte si REGEN50.

 

Secure Payment

JEDNODUCHÝ NÁKUP & BEZPEČNÁ PLATBA

Jednoduchá objednávka, Diskrétní nákup a Bezpečná platba. 〉 Vice...

delivery

BEZPLATNÉ A DISKRÉTNÍ DODÁNÍ

Dodání je zdarma u objednávek nad 1780 Kč. Veškeré produkty jsou baleny diskrétně. 〉 >Vice...