OBJEDNÁVKY A INFORMACE
info@regen50-nutrilago.cz

Přírodní a efektivní řešení pro Prostata,
Urologické problémy, Potence, Libido a Vitalita

regen50 promo image
Promo badge image Promo badge image Promo badge image Promo badge image

Časté močení – příčiny a řešení

Močení vykonáváme všichni několikrát denně, aniž bychom o tom přemýšleli nebo se tím trápili. To se ale mění, když začneme mít pocit, že musímee používat toaletu častěji než obvykle. Někdy může časté nutkání močit ovlivnit i každodenní život, zvláště pokud nutkání močit narušuje náš noční spánek a potřebný odpočinek. V tomto článku se dozvíte vše o příčinách častého močení u mužů i u žen a jak s tím bojovat.

Co je časté močení?

Zdravý člověk vyprodukuje 1 až 2 litry moči za 24 hodin. Jak často je normální močit? – Záleží to na kapacitě močového měchýře a také na tom, jak dobře je váš močový měchýř trénovaný k zadržování moči. V průměru musí člověk močit dvakrát až osmkrát denně. Jsou to však pouze průměrné orientační hodnoty – například ti, kteří cvičí a hodně se potí, budou muset chodit méně často. Na druhou stranu, pokud pijete více než 2 litry vody denně, produkujete také výrazně více moči. Když se močový měchýř naplní na 100 ml, můžete začít pociťovat nutkání k močení a když se močový měchýř naplní na 200 až 300 ml, může být nutkání na močení intenzivnější. V závislosti na denním rytmu, stravování a pitném režimu může být také normální chodit každý večer na toaletu. Pokud vás to nijak zvlášť neruší, je vše v pořádku. Pokud však musíte přes den a v noci močit i přes normální množství pití mnohem více a tvoří se vám jen málo moči nebo musíte močit tak často a tolik, že pijete podstatně více než obvykle – pak se doporučuje návštěva lékaře a provedení diagnostiky. Totéž platí, pokud neustále cítíte potřebu močit, i když váš močový měchýř není naplněn. Jaký je důvod častého močení? Někdy je důvodem dráždivý močový měchýř a někdy má problém psychické příčiny. Ale často existují organické spouštěče, které lze také velmi dobře léčit.

Časté močení u mužů

Velmi častou příčinou častého močení u mužů je benigní hyperplazie prostaty (BPH), známá také jako benigní zvětšení prostaty. Prostata je malá žláza velikosti vlašského ořechu, která se u většiny mužů začíná zvětšovat mezi 40. a 50. rokem života. Když se zvětší, může tlačit na močový měchýř a stlačovat močovou trubici. Výsledkem je časté nutkání na močit a/nebo nemožnost úplně vyprázdnit močový měchýř, i když je v močovém měchýři malé množství moči. To může vést k problémům, jako je infekce močového měchýře. Existují další, vzácnější příčiny častého močení u mužů:

 • Pohlavně přenosné nemoci
 • Infekce močového ústrojí
 • Nádory
 • Svalová relaxace ve starším věku
 • Některé léky
 • Prodělané operace na a kolem močových cest

 

Časté močení u žen

Jednou z nejčastějších příčin častého močení u žen je cystitida. Téměř každá žena měla tuto nepříjemnou infekci v určité fázi svého života. Příčinou bývá vzrůstající počet bakterií. Vzhledem k tomu, že ženská močová trubice je poměrně krátká, mohou si sem snadno najít cestu bakterie z intimní a anální oblasti. Příznaky se vyznačují především:

 • Neustálé nutkání močit, aniž byste skutečně museli. Někdy se úleva nedostaví ani po vymočení
 • Silný pocit pálení při nebo po močení
 • Břišní křeče
 • Občasný výskyt krve v moči
 • V závažných případech se může objevit horečka – pak byste se měli urychleně poradit s lékařem.

Tento druh zánětu, ať už mírný nebo závažný, ženy obvykle jasně pociťují.
Ale co když zrovna močíte velmi často nebo častěji v noci bez přítomnosti jiných příznaků? Časté močení bez přítomnosti bolesti a jiných nápadných příznaků má obvykle jiné příčiny.
Podobně jako u mužů sem patří pohlavní choroby, nádory, svalová relaxace a prodělané operace. U žen však tyto příčiny jsou mnohem méně odpovědné za časté močení než u mužů, proto je stanovena diagnóza „dráždivý močový měchýř“.

Časté-močení

Časté močení v noci

Můžete si všimnout, že močení je během dne normální, ale v noci musíte chodit na toaletu častěji. Doktoři pak hovoří o nykturii. Nykturie je potřeba močit více než dvakrát za noc.

První věc, kterou je třeba zkontrolovat, jsou vaše stravovací návyky: pijete rovnoměrně po celý den nebo pijete více večer? Večerní pití alkoholu může mít před spaním diuretický účinek.

V poměrně vzácných případech je za časté močení zodpovědné skryté onemocnění:

 • Selhávání srdce
 • Cukrovka
 • Nedostatek ADH
 • Hyperaktivní močový měchýř
 • Zvětšená prostata
 • Snížení objemu močového měchýře
 • Infekce
 • Některé léky, které mají diuretický účinek

Co pomáhá na časté noční močení? Pokud se zjistí onemocnění, mělo by se okamžitě léčit. Ke snížení nutkání mořit je také třeba se vyhnout kávě a alkoholu večer. Pokud užíváte léky, které mohou způsobit nutkání na močení, poraďte se se svým lékařem, zda je nelze užívat v jinou denní dobu. Pokud máte oteklé nohy, dejte si je brzy před spaním, aby mělo tělo šanci zbavit se vody před spaním. Zvažovat lze také bylinné doplňky stravy.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud zaznamenáte příznaky častého močení, lékařské vysvětlení je vždy užitečné. Pokud se objeví bolest nebo horečka, měli byste co nejdříve navštívit lékaře. Infekce mohou postupovat do ledvin a mohou způsobit těžký zánět ledvin. Zánět však většinou tak daleko nedojde. Pacienti častěji opouštějí ordinaci bez zjištění závažných onemocnění a hledají přírodní způsoby, jak příznaky častého močení zmírnit. I když časté močení může být z dlouhodobého hlediska velmi nepříjemné, často existují jednoduchá řešení, kterými potíže zmírníte nebo dokonce odstraníte.

Přírodní prostředky na časté močení a noční močení

V některých případech může být nutná návštěva lékaře a například užívání antibiotik. Lékař by měl také vyloučit jiné příčiny, které mohou vyžadovat lékařskou péči, jako je dříve nediagnostikovaná cukrovka, srdeční selhání nebo změny minerální rovnováhy v těle. Pokud je vše v pořádku, můžete si pomoci mnoha přírodními prostředky, které nemají žádné vedlejší účinky. Například v případě bakteriální infekce močového měchýře se jako alternativa k chemickému antibiotiku osvědčila cukrová D-manóza nebo listy medvědice. Existují však i různé doplňky stravy, které obsahují různé přírodní účinné látky a pokrývají tak několik příčin častého močení. Jedním z takových doplňků je Regen50 od Nutrilago.

Zjistěte více o účincích a přírodních složkách REGEN50.

Cvičení močového měchýře je také skvělým pomocníkem pro snížení častého nutkání močit: Snažte se nechodit na záchod, i když cítíte nutkání k močení, protože tak si tělo odvykne signalizovat naléhavou potřebu i v době, kdy není močový měchýř plný. Také proud moči by nikdy neměl být úmyslně přerušován. Cílený trénink svalů pánevního dna každodenním střídavým napínáním a uvolňováním může mužům i ženám pomoci zejména proti nepříjemnému „ukapávání“.
 

Jak může Regen50 pomoci při častém močení?

Regen50 jsou přírodní doplňky výživy pro dospělé, které se užívají ve formě kapslí a nezpůsobují vedlejší účinky při správném použití. Jedinou výjimkou by byla vzácná alergická reakce na některou ze složek – skutečnost, která se může objevit u každého léku, výživového doplňku a potraviny bez výjimek. Regen50 obsahuje extrakt z plodů palmy sabalové, extrakt z dýňových semínek a extrakt z kůry africké švestky. Složení je obohaceno o vitamíny C, E a B6 a také o zinek a hořčík. Regen50 působí proti příznakům, jako je časté noční močení a četným příčinám problémů s močením, jako je nezhoubné zvětšení prostaty coby příčina častého močení. Například dýňová semínka se tradičně a po staletí používají jako přírodní prostředek na posílení močového měchýře.

Nenechte si ujít speciální nabídku a objednejte si Regen50 – 100% přírodní produkt ještě dnes

 

Secure Payment

JEDNODUCHÝ NÁKUP & BEZPEČNÁ PLATBA

Jednoduchá objednávka, Diskrétní nákup a Bezpečná platba. 〉 Vice...

delivery

BEZPLATNÉ A DISKRÉTNÍ DODÁNÍ

Dodání je zdarma u objednávek nad 1780 Kč. Veškeré produkty jsou baleny diskrétně. 〉 >Vice...